Kar Taneleri

Genellikle altıgen olan kar taneleri. Kljatov'un 2012'den bu yana çektiği yüzlerce fotoğraf, her türden kar tanesinin hayranlık uyandırıcı detaylarını inceleme şansı sağlıyor.

Responsive image
YAZAR
Ezgi Gültekin
DOSYA BOYUTU
4,21 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786053438229

Bir Kar Taneleri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kar Taneleri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Ezgi Gültekin tarafından yazılmıştır.


Son 50 Yılın En Feci Kar Fırtınası...Kara Kışın Ortasında,Üç Romantik Aşk Masalı! Gracetown tam da yılbaşına günler kala kara gömülmüştür. Ancak zorlu hava koşulları, can sıkıcı bir durum olmanın da ötesine geçer. Her şeyden habersiz bir kız, fırtına yüzünden yolda kalan treninden dışarı adım attığı anda hayat değiştirecek, kaçınılmaz olaylar silsilesini de tetikler. Çok geçmeden, aşırı enerjik on dört ponpon kız kasabanın kafelerinden birine hücum eder. Dük’ün sinema gecesi onur meselesine dönüşen bir görevle sevimsizce bölünür ve aşk acısıyla kıvranan bir genç kız, minicik bir evcil hayvanın kaderinde çok önemli bir rol oynar. Üç hikâye bir araya gelirken yabancıların yolları kesişecek ve aşk filizlenirken herkesin yüreği ısınacaktır... Dokunaklı, yeni yıl kutlamalarının heyecanıyla dolu ve komik… Günümüzün çoksatan üç yazarından başka ne beklenirdi ki zaten?  “Shakespeare’in kaleminden çıkmış kadar zevkli bir komedi.”-Washington Post Book World- “Kahkaha attıracak kadar komik ve soğuk kış gecelerini ısıtacak kadar romantik.”-Voya- “Yılbaşının büyüsünü ve arkadaşlıkların güçlü olduğu kadar zayıf yanlarını da gözler önüne seren, harika hikâyeler.”-Kliatt- “Yazarlar öykülerini birbirine bağlayan ironik ve kendilerine has bir espri anlayışı benimsemiş; her biri aşka farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Bu kitap romantizm ve yeni yıl ruhuyla dolup taşıyor.”-The Horn Book-(Tanıtım Bülteninden) 


Bir kar tanesini farklı kılan, yavaşça oluşması ve bulutun içinde büyümesidir. Kar taneleri nasıl oluşur? (1) Çekirdeklenme başlatan nükleatör; havada uçuşan bir toz zerresi olabilir.