Babasının Süsü Hz. Zeyneb

Abdullah Kara. Hz. Zeyneb, Efendimizin (a.s.m.) ilk goncası, *babasının süsü*ydü. Dünyanın en mükemmel anne-babasının terbiyesi altında vahiy atmosferi içinde büyüdü.

Responsive image
YAZAR
Abdullah Kara
DOSYA BOYUTU
6,96 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9789752613690

PDF formatında Babasının Süsü Hz. Zeyneb. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Babasının Süsü Hz. Zeyneb kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Hz. Zeyneb, Efendimizin (a.s.m.) ilk goncası, "babasının süsü"ydü. Dünyanın en mükemmel anne-babasının terbiyesi altında vahiy atmosferi içinde büyüdü. Gençlik çağının başlarında annesinin davetiyle ilk Müslümanlardan olma şerefine erdi.Mekkeli müşriklerin baskı ve işkencelerine aldırmadan İslam davet mücadelesinde aktif olarak yer aldı. Eşsiz bir cesaretle babasına yardıma koşarak müşriklerin karşısına kahramanca dikildi. En zor imtihanlardan geçti ama imanından asla taviz vermedi.İşkencelere maruz kaldı, devesinden düşürülerek karnındaki çocuğu katledildi. Âlemlerin Efendisi olan babası, "O benim en değerli kızımdır. O benim için yaralandı" buyurarak onu taltif etti.Eşini çok sevdi. Ama bu sevgi onu inancının gereğini yapmaktan alıkoymadı. Çok arzu ettiği halde eşinin İslam'a karşı mesafeli duruşu onu iki sevgi arasında bıraktı. İkisinden de vazgeçmedi. Onun payına hep hasret, hüzün ve gözyaşı düştü. Sabrı, sebatı, aklı, feraseti ve cesareti sayesinde ikisini de kazandı.Bu kitap, Hz. Zeyneb'in örnek mücadelesini, sevgisine sonuna kadar sahip çıkışını, sabır, sebat ve zaferini roman tadında akıcı bir üslupla anlatıyor. Bir solukta okuyacaksınız. (Tanıtım Bülteninden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 152Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 86Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: İlkGençlik Yayınları 


Ayşe'nin odasına defnedildiğinde Zeynep henüz beş yaşında. Altı ay içinde Hz. Hz. Zeynep 10 yaşına geldiğinde, babasının uygun görmesiyle amcası Cafer'in oğlu Abdullah ile evlendirilmiş.