Nefretimi Alamayacaksınız

İşte elinizdeki kitapta Leiris, mücadelesinin tüm hikâyesini anlatıyor.Nefretimi Alamayacaksınız, Leiris ve oğlu Melvil'in, Hélène'in ölümünün ardından nasıl ayakta kaldıklarına dair çok zarif bir anlatı.

Responsive image
YAZAR
Antoine Leiris
DOSYA BOYUTU
9,84 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786054820429

PDF formatında Nefretimi Alamayacaksınız. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Nefretimi Alamayacaksınız kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


13 Kasım 2015’te Antoine Leiris’in eşi Hélène, gittiği bir rock konserinde kendisi gibi onlarca masum insanla beraber teröristler tarafından öldürüldü. Bundan üç gün sonra, Leiris eşinin katillerine hitaben açık bir mektup yazarak bunu sosyal medyada paylaştı. Bir anda tüm dünyayı derinden etkileyen bu mesajında, asla sinmeyeceğini ve on yedi aylık bebeğinin hayatının, bu katliamın damgasını taşımasına asla izin vermeyeceğini söylüyordu. Teröristler amaçlarına ulaşamayacaktı: “Bu çocuk hayatı boyunca mutlu ve özgür olarak size hakaret edecek.” İşte elinizdeki kitapta Leiris, mücadelesinin tüm hikâyesini anlatıyor. Nefretimi Alamayacaksınız, Leiris ve oğlu Melvil’in, Hélène’in ölümünün ardından nasıl ayakta kaldıklarına dair çok zarif bir anlatı. Duygusal anlamda mutlak bir dürüstlük sergileyen Antoine Leiris, “Bundan sonra yaşamaya nasıl devam edeceğim?” sorusuna cevap ararken, bir yandan da morgda Hélène’in cansız bedenini ziyaret ediyor, Melvil’e annesinin artık eve gelemeyeceğini anlatmak zorunda kalıyor ve hayatının geri kalanını birlikte geçirmeyi planladığı kadını toprağa veriyor. Bu unutulmaz anlatıda tüm dünyaya evrensel bir umut ve direnç mesajı veren Leiris, içinden geçtiğimiz çalkantılı zamanlarda bize ışığı gözü yormayan bir yıldız gibi rehberlik ediyor. (Tanıtım Bülteninden)   


İşte elinizdeki kitapta Leiris, mücadelesinin tüm hikâyesini anlatıyor. Nefretimi Alamayacaksınız, Leiris ve oğlu Melvil'in, Hélène'in ölümünün ardından nasıl ayakta kaldıklarına dair çok zarif bir anlatı.