Evlatlık

4721 sayılı Türk medeni kanununun 305 ile 320 inci maddeleri evlatlık edinmeyi açıklamaktadır. Evlat edinilecek veya evlatlığa konu olacak insanlar iki kategoriye ayrılmıştır.

Responsive image
YAZAR
İrem Sertsarı
DOSYA BOYUTU
7,27 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786059422314

PDF formatında Evlatlık. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Evlatlık kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


17 yaşında genç bir kız yaz tatilinde ailesiyle güzel bir tatilin hayalini kurarken talihsiz bir kaza sonucu ailesini ve doğacak kardeşini kaybeder. Ailesi ve en yakın arkadaşı Selin’den başka kimsesi olmayan Ada kaza yaptıkları ailenin çok zengin bir aile olduğunu ve bu olayın üstünü kapattıklarını öğrenince kahrolur. Tam da tüm umudunu kaybedecekken cenazenin olduğu akşam zil çalar ve ailesinin kaza yaptığı kişiler, « Yarın sabah seni almak zorundayız, yoksa yetimhaneye gitmek zorunda kalırsın. » dediler. İşte Ada her şey bitti sanıyorken aslında her şeyin yeni başladığından habersizdi. Ada’nın bitti sanarken başlayan hikâyesi… (Tanıtım Bülteninden) 


Koruyucu aile hizmeti, herhangi bir sebepten ötürü biyolojik ailesinin yanında kalması mümkün olmayan çocukların, uzun veya kısa süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde, devlet denetiminde, aileler...