Ah Mercimeğim

En uygun AH MERCİMEĞİM / İLETİŞİM ürün ve modelleri markası ve İLETİŞİM YAYINLARI MUSTAFA ÇİFTCİ 1.BASKI TÜRKÇE 107 SAYFA 2017 özellikleri 9789750521386 en ucuz fiyatlar ile 13,50 TL.

Responsive image
YAZAR
Mustafa Çiftci
DOSYA BOYUTU
3,48 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789750521386

Ah Mercimeğim harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Mustafa Çiftci. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Mustafa Çiftci'den Ah Mercimeğim kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Cevizin dibi kaynıyordu. Aslı’nın gelin gideceği yer Marmaris’ti. Oradaki bir sarrafla evlenecekti. Kızlar laf kazanını habire harlıyorlardı. Ben yine gizli yerimdeydim. Herkes konuşuyordu. Aslı susuyordu. “Ne şanslısın. Tüm yıl tatil gibi olacak sana.” “Sen zaten altın gibiydin, bir de altıncıya düştün kız.” “Altın suyuna battın da çıktın say bacım.” Herkes, her şeyi diyordu da bir tek Aslı’nın dilinde laf yoktu. Evlerde, yollarda, yol kenarlarında lafazanlıklar, eprimiş pabıçlar, hardal sarısı pantollar, it ayağı yemiş gibi gezen gobeller… Yalan dünya, zalım dünya… Sen bekle ecik, bir yağmur yağacak düzelecek her şey… Ah Mercimeğim, en olmayacağı olur eden sebatkârlığın hikâyeleri. Aşkın ve tutunmanın halleri… Mustafa Çiftci’nin yeryüzüne iyilikle bakan masalsı dünyasından… Taşranın ağrıları, heves ve rüyaları…(Tanıtım Bülteninden) 


Mustafa Çifci. Cevizin dibi kaynıyordu. Aslı'nın gelin gideceği yer Marmaris'ti. Oradaki bir sarrafla evlenecekti. Kızlar laf kazanını habire harlıyorlardı. Ben yine gizli yerimdeydim. Herkes konuşuyordu.