Tesadüf Yoktur

Hiçbir olayda tesadüf yoktur. "Tesadüf, ancak cehlimizi örten bir perdedir." "Bu tarz tevafuklar, her şeyde bir kasıt ve iradenin cilvesi bulunduğunu, tesadüf olmadığını gösterir...

Responsive image
YAZAR
Güzin Aker
DOSYA BOYUTU
5,91 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786055225438

Bir Tesadüf Yoktur kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Tesadüf Yoktur kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Güzin Aker tarafından yazılmıştır.


“Benim hayatım roman! Anlatsam film olur!” sözünü çok duymuşsunuzdur... Ama hayatını anlatan, anlatırken içtenliğini yitirmeyen, en önemlisi de o hayatın sırlarını cesaretle paylaşan yürekli insanlar çok azdır. Güzin Aker'in bu romanı işte bu güç işin üstesinden gelen bir yapıt. Hem de, öykü içinde baş kahramanın anlattıklarını “dinleyen ve not eden” kişi aracılığıyla, okuru, yani bizleri de, olayların içine katan bir kurgu söz konusu.-Prof. Dr. Osman Senemoğlu- Gazetelerde ufak bir başlık altına birkaç satıra sığdırılmış, yaşamın sessiz ve arka sıradaki oyuncularının başına gelenleri okuyunca yadırgayıp, sessizce sayfayı değiştiririz. Ne de olsa “bizim hayatımız başka” diye düşünürüz.Unuturuz kırılankalbimizi ve kırdığımız kalpleri… Tesadüf Yoktur’da Güzin Akergazete sayfalarınıçevirmeyip, o küçük kutuların kahramanı olup; zincirlerini kırıp yaşamına bizi davet ediyor. Romanın ve başka bir deyişle hayatın baş kahramanı Güler’in yaşadıklarını ahlaki veyatoplumsal olarak sorgularken; bir nevi kendi öykümüzünsağlamasını yapar hale geliyoruz. -Umur Yedikardeş Cumhuriyet Gazetesi- Sevgili arkadaşım yazmaya başladığını söylediğinde başarı dilemiştim, doğrusu pek de ciddiye almamıştım. Insanın içini acıtan bir öykü çıkmış ortaya. Gerçeği ve kurgusu ile buanlatının geri plânındaki aile fertlerinin öykülerini de merak ediyorum şimdi.-Nazan Las-(Tanıtım Bülteninden) 


...tesadüfe yer yoktur." ulan, tanrı algoritmayı çizmiş "sizin olaylarınız bu şartlar altında ancak böyle böyle gelişebilir" demiş desem. yok o da olmuyor. saç rengin, göz rengin tesadüf lan. ayıp ama.