Hürrem Sultan

Selim Mahidevran Sultan'a maaş bağlattı ve oğlu Mustafa'nın türbesini yaptırttı. Devlet yönetiminde etkili olan Hürrem Sultan İran savaşını destekledi.

Responsive image
YAZAR
M. Turhan Tan
DOSYA BOYUTU
6,58 MB
YAYIN TARIHI
2002
DIL
Türkçe
ISBN
9789753296946

Hürrem Sultan harika bir kitap. Bu kitabın yazarı M. Turhan Tan. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve M. Turhan Tan'den Hürrem Sultan kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Osmanlı İmparatorluğu'na hükümdar olmuş en büyük sultan: Kanuni Sultan Süleyman.. ve onun kalbine sultan olan Kanuni'yi kendine aşık eden bir kadın: Hurrem Sultan. Saraya esir bir kız olarak girip, kısa sürede Kanuni'nin tek sevgilisi olan, kendi çocuklarından biri tahta geçsin diye Kanuni'nin veliahtını çeşitli yollarla kışkırtıp öldürten, tarihin gelmiş geçmiş en güzel ama bir o kadar da acımasız kadınının romanlaştırılmış hayatı... M. Turhan Tan'ın kıvrak kaleminden, gerçek kaynaklara dayanılarak yazılmış "gerçek Hurrem Sultan"nın büyük romanı...Sayfa Sayısı: 574Baskı Yılı: 2002Dili: TürkçeYayınevi: Oğlak Yayıncılık 


Bu hatalı yollardan birincisi Hurrem Sultan olayı idi. Hareme Müslüman olmayan bir cariyenin girmesi mümkün değildi. Peki, Hurrem Sultan kimdi? Nasıl bir eş, nasıl bir sultan ve nasıl bir ana idi?